Quantcast

قبل از ارسال ارزش افزوده این مطلب رابخوانید !

قبل از ارسال ارزش افزوده این مطلب رابخوانید !

 

قبل از ارسال ارزش افزوده این مطلب رابخوانید !

سلام ودرود بر شما دوست همیشگی دیاکو

فرصت یک ماهه پس از پایان هر فصل، همیشه شلوغترین و پر کارترین ماه سال برای حسابداران است . بستن حسابها ، اظهارنامه عملکرد سال قبل ، ارزش افزوده و گزارشات فصلی ماده ۱۶۹ و ثبت اسناد سه ماهه و دهها کار دیگر.

 

تازه اگر در واحدهای صنعتی کار میکنید و کنترل انبار و تهیه گردش مواد هم به موارد بالا اضافه شود که حسابی شما را مشغول و درگیر میکند.

در این شرایط انسجام فکری و داشتن برنامه ریزی و انجام قدم به قدم آن از آشفتگی کار شما جلوگیری میکند . میخواهیم در این چند روز برای هر کدام از سرفصل های مهم کارهای تیر ماه شما لیستی تهیه کنیم و کمی کار شما را راحت تر کنیم .

اگر این مهلت با سه ماهه اول همراه شود کار پیچیده تر می شود چون همزمان باید برای اظهارنامه عملکرد برنامه ریزی کنید.  معمولا حسابداریان دراین روزها کارهای فراوان و وقت گیری برای انجام دادن دارند و این باعث عدم تمرکز و آشفتگی ذهنی آنها میشود .

حتما بخوانید  18 روش کلیدی در نحوه نوشتن دفاتر قانونی

 

چه کارهایی برای ارسال ارزش افزوده این دوره انجام دهم؟

چه کنترل هایی لازم است؟

کدام حسابها درگیر با ارزش افزوده اند؟

نکند موردی از قلم بیفتد؟

نگران هیچکدام نباشید ،خصوصا اگر اولین بار است ارزش افزوده را ارسال میکنید از روی مراحل زیر به ترتیب پیش بروید و مطمئن باشید همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت .

 

گام اول )

مطمئن شوید سند نزده ای ندارید برای این منظور باید خرید ها ، فروش ها و هزینه های خود را پیگیری کنید .

از مسئول خرید سوال کنید تا اگر خریدی انجام داده که فاکتور آن هنوز به دست شما نرسیده پیگیر شود و فاکتور ها را سریعا به دست شما برساند .

از کارپردازان هم درمورد هزینه ها یا احیاناً خریدهای آنها سوال کنید و در قدم اول مطمئن شوید خرید یا هزینه ای از قلم نیفتد .

شماره آخرین فاکتور فروش را کنترل کنید تا از ثبت تمامی فاکتور های فروش در سه ماهه اول تا ۹۵/۰۳/۳۱ مطئن شوید .

حواستان باشد ممکن است در ۰۳/۳۱ بیشتر از یک فاکتور وجود داشته باشد و فاکتور آخر جا بیفتد پس حتما اولین فاکتور در تیر ماه را کنترل کنید.

 

گام دوم )

اکنون که از ثبت تمام سند های سه ماهه اول اطمینان حاصل کردید باید مبلغ ارزش افزده ها را کنترل کنید .

برای این کار سر جمع فروش خود را در ۹% ضرب کنید که باید معادل مانده حساب ارزش افزوده فروش (کد بستانکاران دولتی –ارزش افزوده ) باشد و برعکس از تقسیم مانده حساب کد بستانکاران دولتی –ارزش افزوده بر ۹% به عدد فروش سه ماهه اول برسید .

حتما بخوانید  20 نکته فراموش نشدنی از مواد 38 ,17 ,16 ,12 ارزش افزوده

اگر تعداد فاکتور های فروش شما زیاد نیست و وقت زیادی از شما نمیگیرد مبالغ فروش پس از کسر تخفیف را از روی فاکتور ها وارد فایل اکسلی که در زیر برایتان قراردادیم کنید .اکسل بطور خودکار جمع کل فروش های شما و ارزش افزوده آن را محاسبه میکند و شما براحتی آن را با مانده های نرم افزار خود کنترل میکنید .

 

کنترل ارزش افزوده خرید و فروش

 

کنترل خرید ها و هزینه کمی دشوار تر است اما انجام آن خیال شما را راحت میکند .

باز هم اگر تعداد آن کم است از اکسل مطابق فروش ها کمک بگیرید(sheet 2 ) اما اگر حجم کار شما زیاد است یک تراز آزمایشی سه ماهه تا ۳۱/۰۳/۹۵ از نرم افزار بگیرید و از حساب بستانکارن کنترل را انجام دهید .

در واقع مانده حساب هر بستانکارانی که فاکتور آنها ارزش افزوده دارد تقسیم بر عدد ۱/۹ (یک ممیز نه دهم ) مانده مجموع فاکتورهای خرید قبل از ارزش افزوده را محاسبه کنید و با ضرب آن عدد در ۹% ارزش افزوده خرید را کنترل کنید که جمع این اعداد باید با مجموع مانده حساب پیش پرداخت ارزش افزوده خرید برابر باشد .

گام سوم )

ما به التفاوت ارزش افزوده خرید شما و ارزش افزوده فروش شما مبلغ قابل پرداخت ارزش افزوده در سه ماهه اول ۹۵ را به دست می دهد .

ثبت آن را به ترتیب زیر در حسابها بزنید ، اعداد آن را بطور صحیح روی کاغذ سفیدی بنویسید(یا از سیستم پرینت های لازم را بگیرید) و سراغ ارسال اظهارنامه بروید .

 

موفق باشید و درصورت نیاز به کمک فراموش نکنید ما همراهتان هستیم .

موسسه حسابداری دیاکو

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

Addurl.nu
Web Analytics <meta property="og:title" content="موسسه حسابداری و حسابرسی دیاکو"> <meta property="og:description" content="موسسه دیاکو در راستای کمک به شرکتها در جهت تحقق اهداف تشکیل و رسالت خود را تا امروز به نحو مطلوب ادا نموده است و خدمات مالی و حسابداری را با هدف ارتقاء کیفیت خدمات مالی و جلب رضایت مشتریان ارائه می‌کند. "> <meta property="og:site_name" content="Iran StopSpam"> <meta property="og:image" content="http://stopspam.ir/styles/img/ss.png" />