Quantcast

صورتهای مالی ، صورت های مالی

صورتهای مالی ، صورت های مالی

 صورتهای مالی یعنی خلاصه عملیات تامین مالی و سرمایه گذاری یک موسسه می باشد . با تهیه صورتهای مالی علاوه بر ایجاد اطلاعات مفید برای سرمایه گذاران ، برای اعتبار دهندگان جهت تصمیم گیری نیز اطلاعات مفیدی ایجاد می کند. یعنی سرمایه گذاران و اعتبار دهندگان با استفاده از صورتهای مالی می توانند جهت سرمایه گذاری و اعتبار بخشی استفاده نمایند. در واقع مزیت استفاده از صورتهای مالی به شرح ذیل می باشد : 1) سرمایه گذار و اعتبار گیرنده می توانند از صورتهای مالی برای پیش بینی ، مقایسه و یا حتی برای ارزیابی مبلغ مورد نیاز و یا زمان مورد نیاز برای انجام پروژه مورد نظر استفاده نمایند  . به عبارت دیگر صورتهای مالی برای کسب در آمد

مالی یک شرکت در آینده و یا جریان های نقدی مورد انتظار استفاده می شود . هدف اصلی تهیه صورتهای مالی عبارتست از بازنمایی اطلاعات خلاصه شده و طبقه بندی شده وضعیت مالی ، عملکرد مالی جهت استفاده کنندگان است . در واقع اطلاعات حسابداری در صورتهای مالی توسط مدیر شرکت منشعب می شود . صورتهای مالی شرکت سهامی عام می بایست به صورت سالیانه توسط حسابدار و یا حسابرس مورد بررسی قرار گیرد .

در واقع صورتهای مالی بررسی وضعیت مالی شرکت می باشد و از این حیث تحلیل صورتهای مالی نیازمند یک شخص متخصص و کاردان می باشد تا به طور دقیق به تحلیل و بررسی وضعیت مالی بپردازد . بنابراین با توجه به صورتهای مالی مشخص می شود که گذشته شرکت به چه صورتی بوده و نیز در آینده به چه میزان سرمایه حاصل از فروش و نیز هزینه ای دست خواهد یافت . از جمله مهم ترین اشتباهاتی که در بسیاری از افرادی که در انتخابات خود صورت می پذیرد عدم توجه به صورتهای مالی می باشد .

1 نظر

  1. BHWBHW:

    It's awesome to visit this website and reading the views of all mates concerning this post, while I am also keen of getting familiarity.


Addurl.nu
Web Analytics <meta property="og:title" content="موسسه حسابداری و حسابرسی دیاکو"> <meta property="og:description" content="موسسه دیاکو در راستای کمک به شرکتها در جهت تحقق اهداف تشکیل و رسالت خود را تا امروز به نحو مطلوب ادا نموده است و خدمات مالی و حسابداری را با هدف ارتقاء کیفیت خدمات مالی و جلب رضایت مشتریان ارائه می‌کند. "> <meta property="og:site_name" content="Iran StopSpam"> <meta property="og:image" content="http://stopspam.ir/styles/img/ss.png" />