Quantcast

حقوق و دستمزد سال جدید

حقوق و دستمزد سال جدید

بحث وبررسی های  که با حضور سه نماینده کارگری، سه نماینده کارفرمایی و دستکم سه نماینده دولت انجام می‌شود. در حالی که نمایندگان رسمی کارگران می‌گویند هزینه سبد معیشت خانوار بالغ بر سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است، نمایندگان کارفرمایان بر تعیین دستمزد براساس نرخ تورم تاکید دارند. در این بین نمایندگان مستقل کارگری پیش‌بینی می‌کنند دستمزد در سال آینده حداکثر ۱۲درصد افزایش پیدا کند.

https://telegram.me/joinchat/BpfiqzwbjbBi0JbsjPGotw

 میلیون‌ها کارگر و خانواده‌شان به مذاکرات سه جانبه‌ای که به زودی برای تعیین دستمزد سال ۹۵ آغاز می‌شود، دوخته شده است.

 

بحث و بررسی های که با حضور سه نماینده کارگری، سه نماینده کارفرمایی و دستکم سه نماینده دولت انجام می‌شود. در حالی که نمایندگان رسمی کارگران می‌گویند هزینه سبد معیشت خانوار بالغ بر سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است، نمایندگان کارفرمایان بر تعیین دستمزد براساس نرخ تورم تاکید دارند. در این بین نمایندگان مستقل کارگری پیش‌بینی می‌کنند دستمزد در سال آینده حداکثر ۱۲درصد افزایش پیدا کند.

حداقل هزینه چهارنفر؛ سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
حسین حبیبی، دبیر کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران در این باره به «اعتماد» گفت: دستمزد کارگران براساس محاسبات کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران پیرامون هزینه‌های زندگی یک خانواده چهار نفره باید رقمی بالغ بر سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین شود.
این فعال کارگری تصریح کرد: اگر در این محاسبات هزینه‌های زندگی براساس نرخ دولتی محاسبه شوند، رقم سه میلیون تومان به دست می‌آید، اما نمایندگان کارگران در مذاکرات مزدی پیش‌رو در خوشبینانه‌ترین حالت نیز به این ارقام نزدیک نمی‌شوند، چراکه تعیین مزد به قدرت مانور و چانه‌زنی آنها در شورای عالی کار وابسته است.

او ادامه داد: دولت با افزایش دستمزد بیش‌ از نرخ تورم موافقت نمی‌کند، بلکه قصد دارد دستمزد سال ۹۵ را کمتر از این درصد افزایش دهد. این در حالی است که ماده ۴۱ قانون کار صراحت دارد دستمزد کارگران هر ساله متناسب با نرخ رسمی تورم و هزینه‌ سبد معیشت یک خانواده چهار نفره تعیین شود.

حبیبی افزود: دولت تورم آبان ماه را ١۴/٣درصد اعلام کرده است، اما به لحاظ منطقی در پیشرفته‌ترین کشور‌ها نیز تورم در عرض دو سال از بیش از ۴۰درصد به این رقم کاهش پیدا نمی‌کند تا بعدهم در پایان سال آن‌طور که سخنگوی دولت وعده داده است، تک نرخی شود. شاید دولت قصد دارد نرخ تورم را به صورت دستوری کاهش دهد تا در زمینه چانه‌زنی بر سر تعیین مزد توفیقاتی را به دست آورد.
نرخ تورم، شایدکمی بالاتر
اما عبدالله وطن پرور، عضو اتاق بازرگانی و نماینده سابق کارفرمایان در سازمان جهانی کار درباره برنامه کارفرمایان برای تعیین دستمزد سال آتی گفت: با روال ثابت سال‌های پیش، بعید است شورای عالی کار از عرفی که جا افتاده است، عدول کند.

نرخ دستمزد با بالانس در نهایت یکی دو درصدی مطابق نرخ تورم افزایش پیدا می‌کند، پس در ‌‌‌‌نهایت دستمزد سال آینده کارگران به نرخ تورم اعلام شده توسط بانک مرکزی وابسته است. بانک مرکزی در حال حاضر نرخ تورم را ۱۳ الی ۱۴ درصد اعلام کرده است که این رقم در ماه‌های منتهی به سال جاری کمتر هم می‌شود. او ادامه داد: نگاه کارفرمایان و دولت در مذاکرات مزدی پیش‌رو همسو است، ‌چراکه دولت خود بزرگ‌ترین کارفرماست و از عوامل اصلی پایین ماندن دستمزد‌ها در برابر هزینه‌های زندگی است.

البته کارگران حق دارند به میزان دستمزد فعلی معترض باشند، چرا که حتی اگر دستمزد در سال آتی ۲۰ درصد افزایش پیدا کند، دریافتی آنها بازهم به یک میلیون تومان نمی‌رسد و با این درآمد چگونه می‌توان در شرایط فعلی اقتصادی زندگی کرد. این فعال کارفرمایی بیان کرد: متاسفانه دولت‌ها در ایران راه را گم کرده‌اند و نمایندگان رسمی کارگران و کارفرمایان نیز از این سیاست‌ها نه حمایت که تبعیت می‌کنند و تبعیت از سیاست‌های نادرست اشتباه است.
حداکثر ۱۲درصد
پروین محمدی، ‌فعال مستقل کارگری با پیش‌بینی حداکثر ۱۲ درصدی دستمزد کارگران در سال ۹۵ گفت: کلیت مثلث سه جانبه‌گرایی شورای عالی کار بازی‌ای بیش نیست، چراکه طرف کارفرمایی در بهترین حالت نماینده ۲۵درصد سرمایه موجود در کشور است و ۷۵ درصد باقی در اختیار دولت است. بنابراین دولت به عنوان صاحب ۷۵ درصد سرمایه کشور در شورای عالی کار حضور پیدا می‌کند و خود کارفرمای بزرگ است و امسال نیز مانند سال‌های گذشته نمایندگان کارفرمایان پشت نمایندگان دولت پنهان می‌شوند. او ادامه داد: نمایندگان کارگری در شورای عالی کار هرگز مقاومت جدی‌ای در برابر دولت و کارفرمایان نکرده‌اند. این به آن دلیل است که در ایران تشکل‌ مستقل کارگری نداریم و نمایندگان کارگری شورای عالی کار به دلیل آنکه از حمایت بدنه کارگری برخوردار نیستند، توان چانه‌زنی در این باره را ندارند. محمدی تصریح کرد: هر سال بیش از پیش وضعیت بحرانی معیشت میلیون‌ها انسان مزدبگیر مشخص می‌شود.

دولت اگر از سر دلسوزی به جامعه نگاه کند، دستمزد را به اندازه‌ای تعیین می‌کند که قدرت خرید کارگران افزایش پیدا کند و بازار از رکود فعلی بیرون بیاید. اگر می‌بینید تولیدات کارخانه‌ها روی هم انبار می‌شود و سایر خرده بازار‌ها هم رونق ندارند، این موضوع اتفاقی نیست، بلکه ریشه‌هایش به کاهش بی‌سابقه قدرت خرید طبقات مزدبگیر بر می‌گردد.

این فعال کارگری مستقل در پایان گفت: با توجه به بودجه‌ای که دولت آماده کرده است و افزایش ١٠درصدی حقوق کارمندان دولت و از سویی تعیین ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، در عمل با برابری افزایش دستمزد و مالیات بر ارزش افزوده، ‌در سال آینده افزایش مزد نداریم. تورم پایین فعلی نشانه اقتصاد متعادل نیست، بلکه نشانه بیمار بودن اقتصاد است. من گمان نمی‌کنم دولت با توجه به بودجه اعلامی، دستمزد سال آتی را بیش از ۱۲ درصد افزایش دهد.

آم

شرکت آرمان پژوهان در ح

هرگونه سوالی در رابطه با خدمات حسابداری و حسابرسی ، تهیه صورت های مالی ، تنظیم لوایح مالیاتی ، حسابرسی داخلی ، حسابداری صنعتی ، حسابداری مالی و ... دارید می توانید در بخش نظرات مطرح نمایید ، ما به شما به صورت رایگان مشاوره خواهیم داد . امید است با این کار توانسته باشیم گامی هر شرکت حسابداریحسابدار سبز عضو انجمن حسابداران خبره ایران با تجربه 14 س

 
خدمات و فعالیت های مالی و حسابداری شرکت حسابداری حسابدار سبز:

* انجام کلیه امور حسابداری و مالی شرکت ها(سهامی خاص ، سهامی عام ، مسئولیت محدود و تعاونی).

*تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی و دفاتر قانونی طبق آیین‌‌نامه تحریر دفاتر قانون مالیات های مستقیم.

*تنظیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده و لیست صورت معاملات فصلی موضوع ماده 169.

*اعزام نیروی حسابداری از حسابدار تا مدیر و مشاور مالی و مالیاتی با سوابق مفید (تمام وقت یا پاره وقت) و نظارت و پشتیبانی مستمر نیروهای اعزامی به شرکت ها و موسسات.

*مشاوره ،ارائه، نصب و راه اندازی نرم افزارهای مناسب مالی، انبار، حقوق و دستمزد شرکت ها ، موسسات  ، کارخانجات ، اصناف و مشاغل خاص با توجه به نوع فعالیت آنها.

*تبدیل سیستم دستی مالی به مکانیزه.

*ارائه سیستم مالی مناسب جهت شرکتهای جدیدالتاسیس یا شرکت های با سیستم مالی نامرتب.

*ثبت سند حسابداری (جاری – معوقه ).

*طراحی کدینگ اصولی در سطوح مختلف سیستم های مکانیزه و اصلاح کدینگ نامناسب.

*تهیه صورتهای مالی اشخاص حقیقی و حقوقی و صورتهای مالی تلفیقی گروه شرکتها طبق ضوابط و استانداردهای ملی.

*تهیه صورتهای مالی از روی اسناد و مدارک ناقص.

*تبدیل صورتهای مالی انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی.

*تهیه انواع گزارشات مالی و تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی.

*تهیه سایر گزارشات مالی و محاسباتی خاص.

*اجرای عملیات اصلاح و بستن حساب ها.

*اجرای عملیات اصلاح حساب و رفع اختلاف حساب با سایر شرکت ها .

*انجام و بررسی مسائل حل اختلاف مالی فی مابین شرکاء در سنوات جاری و گذشته.

*تهیه آیین‌نامه‌ها و دستورالعملهای مالی و کنترل داخلی و بهینه سازی سیستم های مالی.

*ارائه خدمات مشاوره ای  در امور مالیاتی ، بیمه، بانکی و تهیه لوایح و دفاعیه های مالیاتی و حضور درهیات های حل اختلاف مالیاتی.

*مشاوره تخصصی مدیریت ، مالی و سرمایه گذاری.

*تهیه و تنظیم طرح های توجیهی فنی و اقتصادی ( BUSINESS PLAN ) بصورت کاملا تخصصی.

*مشاوره و انجام تخصصی فعالیتهای آماری و پ‍ژوهشی ، تجزیه و تحلیلهای آماری و... توسط متخصصین.

*حسابداری پیمانکاری و تنظیم صورت وضعیت پروژه‌های عمرانی.

*کنترل خط تولید و بهای تمام شده و انجام عملیات انبار گردانی و سیستم‌های انبارداری، کدینگ کالا و کنترل موجودی.

*آموزش حسابداری و حسابرسی کاربردی به پرسنل مالی شرکتها و موسسات.

*انجام انواع خدمات حسابرسی شامل ؛ حسابرسی صورتهای مالی ، بررسی اجمالی صورتهای مالی ، حسابرسی مالیاتی ، حسابرسی عملیاتی و اجرای روشهای توافقی رسیدگی به صورتهای مالی و انجام حسابرسی داخلی.

*انجام امور انبارگردانی با نیروهای متخصص طبق اصول و اشعب شرکت حسابداری PwC در سراسر دنیا ستانداردهای حسابداری به همراه دستورالعمل انبارگردانی از ابتدا تا ارائه گزارش کسر و اضافات به مدیریت .

*انجام بازرسی قانونی شرکتهایی که مطابق مفاد قانون تجارت ملزم به تعیین بازرس قانونی هستند.

*ارائه گزارشهای حسابرسی مورد نیاز بانکها جهت اعطای تسهیلات.

*تنظیم تراز و مدارک وام بانکی و پیگیری تا مرحله دریافت وام.

*انجام حسابداری مربوط به امور ورشکستگی و مدیریت تسویه با همراهی وکیل شرکتی مجرب.

اله مدیران مالی خود و با این عقیدبق اخباری که در 7 آذرماه 1393 منتشر شد دولت خبر داد نرخ مالیات بر رازش افزوده افزایش نمیابد اما با ارائه لایحه بودجه 1394 در 16 آذرماه خلاف این مطلب بیان شد و در تبصره 9 بند ط لایحه بودجه آمده که یک درصد به نرخ ارزش افزوده اضافه می شود و یک درصد هم به عنوان مالیات سلامت اضافه می شود و بنابراین نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال 1394 به 10% افزایش خواهد یافت.

مدت زیادی است که قانون پارتو(قانون هشتاد/بیست) مانند مانعی نامنظم با سروصدای زیادی وارد عرصه اقتصاد شده و قانونی تجربی است که هیچ کس نمی تواند آن را توضیح دهد.
جوزف استیندل
 
قانون هشتاد/بیست(80/20) بیانگر این است که تعداد محدودی از علت ها ورودی یا تلاش ها معمولا به اکثریت نتایج، خروجی ها و دستاوردها منجر می شود. این در لغت به این معناست که مثلا هشتاد درصد از آنچه در شغل خود به آن می رسید، از بیست درصد زمان صرف شده ناشی می شود. بنابراین برای همه اهداف عملی چهار پنجم تلاش بخش قابل توجهی از آن تا حد زیادی نامربوط است. این بر خلاف آن چیزی است که افراد انتظار دارند. بنابراین قانون هشتاد/ بیست بیانگر این است که بین علت ها و معلول ها ورودی ها و خروجی ها و تلاش ها و دستاوردها نوعی عدم توازن دورن بافته وجود دارد.
بسیاری از نمونه های قانون هشتاد/بیست در تجارت مصداق دارد. بیست درصد از محصولات و نیز بیست درصد از مشتریان معمولا نتیجه هشتاد درصد از ارزش فروش ریالی است. معمولا بیست درصد از محصولات یا مشتریان پاسخگوی حدود هشتاد درصد از منافع یک سازمان است.در جامعه بیست درصد از مجرمین مسبب هشتاد درصد جرایم هستند. بیست درصد از رانندگان مسبب هشتاد درصد تصادفات هستند. بیست درصد از کسانی که ازدواج می کنند هشتاد درصد از آمار طلاق را تشکیل می دهند. بیست درصد از کودکان به هشتاد درصد از شرایط آموزشی دسترسی دارند.
الگوی نهفته در سخت است که یک حسابدار(Accountant) خوب پیدا کنیم، انقدر سخت است که در واقع در دنیای تجارت تبدیل به یک جوک شده است. اینجا روش گرفتن CPA درست را برای شرکتتان می آوریم.
تعریف یک حسابدار چموسسان شرکت های تجاری کوچک برای مواقع انجام وظایف حسابداری گزینه های در دسترس مختلفی دارند. موسسان در کنار اینکه خودشان فعالیت های حسابداری را مدیریت می کنند می توانند گزینه های همکاری با یک حسابدار با تجربه برای مدیریت امور مالی، استخدام یک ...یست؟
کسی که مشکلی را که نمیدانستکارآفرینان و صاحبان کسب و کار کوچک کلاه‌های زیادی را به سر می گذارند، اما استخدام یک حسابدار می تواند برخی از بارهای کاری را سهولت بخشد و اجازه می دهد تا زمان بیشتری بر روی استراتژی کسب و کار اصلی تمرکز شوند. این شرکت ها ارائه دهنده طیف گسترده ای از خدمات، از جمله حسابداری عمومی تا مسائل پیچیده‌تر و اظهارنامه مالیاتی و حسابرسی هستند. یک مزیت استفاده از یک شرکت حسابداری این است که ...ید دارید را به روشی که بلد نیستید حل می کند. ...
بقیه در ادامه مطلبقانون ه
مطالب پیش رو باید پیشنهاداتی را برای نگرانی های شما ارائه کنند. نباید به عنوان توصیه مالیاتی استنتاج شود. اگر باور دارید که هر کدام از این استراتژی ها می تواند برای موقعیت شما مناسب باشد، از حسابدار مالیاتی خود یا برنامه ریز مالی خود توصیه بخواهید.
 
پرداختی برنامه پس انداز
1. پرداختی به برنامه صرفه جویی بازنشستگی کارفرما را بررسی کنید. سطح  پرداختی ماکسیمم در سال 2006 برای برنامه های 401(k) و 403(b)  افزایش پیدا کرده است. ماکسیمم برای سال 2006 ، 15000 دلار است. ...
بقیه در ادامه مطلبشتاد/بیست در سال 1890 توسط یک اقتصاددان ایتالیایی به نام ویلفردو پارتو کشف شد. ازآن زمان تا کنون یافته های او نام های بسیاری به خود گرفته است از جمله قانون پارتو.
بنابراین ویلفردو پارتو چه چگر شما یک نتیجه متفاوت می خواهید، باید اول تصمیماتی متفاوت بگیرید و بعد اقدامات متفاوتی انجام دهید.خدمات حسابرسی نوعی، یک تجارت قابل اطمینان ( اما با عملکردی ضعیف) است. مشتری ها صادق هستند ، در آمد اساسا برگردنده و زیاد است و دولت کسی است که تعیین می کند شما چه کاری باید برای مشتری ها انجام دهید. اگرچه قابل اطمینان است، اما این نوع از تجارت ...یزی را کشف کرد؟ او در انگلستان در قرن نوزدهم مشغول بررسی الگوهای ثروت و درآمد بود. وی دریافت که بیشتر درآمد و ثروت در نمتخاب بهترین نرم داری برای سازمان شما، یکی از مهمترین تصمیمات تجاری است که با آن مواجه می شوید. ما این کتاب راهنما را برای فراهم کردن اطلاعات لازم  به منظور اتخاد بهترین تصمیم ممکن ، برای شما ایجاد کرده ایم.ونه های او نصیب اقلیت مردم می شود. شاید این چیز عجیبی نبود اما او دو حقیقت دیگر را که از نظر او مهم بودند نیر دریافت. یکی رابطه ریاضی و پایدار میان نسبت افراد(به عنوان درصد کل جمعیت) و میزان درآمد یا ثروت متعلق به این گروه بودند.
یافته های دیگر پارتو که او را واقعا هیجان زده کرد این بود که هربار او به اطلاعات مربوط به دوره های مختلف زمانی یا کشورهای مختلف نگاه می کرد این الگوی عدم توازن پیاپی تکرار میشد، چه برای انگلستان سال ها پیش چه در مورد اطلاعات مربوط به کشورریسک ها در شرکت های حسابداری و حسابرسی(Accounting & Auditing Firms) اغلب توسط مدل ریسک شرح داده می شوند. این مدل شرح می دهد که چگونه مسئولیت های مدیران و حسابرس ها با هم ترمیزان گردش مالی در شرکت های حسابداری(Accounting Firms) عمومی بر طبق خطوط تمایلی CPA در مقاله منتشر شده در جولای 2010،  با 20 تا 25 درصد نقض همراه است. هزینه های مرتبط با گردش مالی حدود 32500$ به ازاء هر کارگر از دست می  رود. به عنوان یک رئیس ...

چگونه یک مدیر بهتر در یک شرکت حسابحسابرسان نقشی حیاتی در معتبر ساختن و قانونی کردن اطلاعات مالی شرکت دارند. اشخاص مستعد وام دهنده و سرمایه گذار گاهی پیش از انجام معامله با یک شرکت نیازمند اظهار مالی نظارت شده توسط عامل حسابرسی می باشند. اگر یک گروه متوجه شود که حسابرس قادر به تشخیص اظهارات غلط اساسی نمی باشد، بازتاب ضعیفی روی شرکت و در کل حرفه خواهد داشت. بنابراین چندین شخص مسئول، حسابداری استانداردها و توقعات نظارت را ارائه می دهند تا نقش شرکت های حسابرسی را تعریف کنند.

آماده کردن نظر درباره ی اظهارات مالی
برخی از مدیران گمان می کنند شرکت های نظارت حسابرسی اظهارات مالی آنان را ایجاد می کنند، در حالی که این کار وظیفه ی مدیران شرکت می باشد. شرکت های نظارت حسابرسی مسئول این می باشند که ضمانت معقول و مطمئن ارائه دهند که اظهارات مالی عاری از اظهارات غلط اساسی بوده و طبق یک چارچوب حسابداری تهیه شده اند. حسابرسان حسابرسی برای تصحیح مشکلات نیستند ، با این حال بسیاری از آنان توصیه هایی به مدیران ارائه می کنند. شرکت های نظارت حسابرسی هم چنین مسئول ارائه ضمانت قطعی درباره ی اظهارات مالی بی عیب نیستند؛ این شرکت ها تنها داده های کافی برای ارائه ضمانت معقول را بررسی می کنند.

درک مؤسسه و محیط آن
با این که حسابداری معمولا با شمردن خرده ها دیده می شود ، حسابرسان تشخیص می دهند که اظهارات مالی در یک محیط خالی وجود ندارد. حسابرسان با تهیه ی یک فهم کامل از محیط ، فعالیت ها و کنترل های داخلی مشتریان  خود ،مسئولیت را به عهده می گیرند. برای انجام این کار حسابرسان یک تخمین ریسک اولیه ی شرکت انجام می دهند. حسابرسان گاهی سیستم  الکترونیک اطلاعات حسابداری را برای اطمینان از توافقی نبودن داده ها بررسی می کند. آن ها شرکت را با دیگر شرکت های صنعت مقایسه کرده تا هرگونه بی نظمی که ممکن است حاصل از گزارشات مالی غلط باشد، تشخیص دهند.

تهیه ی مدارک کافی برای نظر دادن
حسابرسان بخش عظیمی از نظرات خود را براساس شواهدی که طی نظارت بررسی می کنند، پایه گذاری می کنند. برای اطمینان از اینکه تعداد کافی مدرک جمع آوری کرده اند، حسابرسان باید میزان ریسک مشتری را درجه بندی کنند. هر چه ریسک مشتری بیشتر باشد، باید پیش از ارائه نظر شواهد بیشتری جمع آوری کنند. کیفیت شواهد نیز حیاتی می باشد. برخی از شواهد باید از منابع شخص ثالث قابل اطمینان، همانند بانک ها و وام دهنده ها تهیه شوند تا اطلاعات مالی مشتری تایید شود.
 
استقلال
شرکت حسابرسی(Auditing Firm) باید حالت مستقل بوده و ظاهر و رفتار استقلال از مشتری داشته باشد. کمبود استقلال به این معنی است که ممکن است حسابرس نتوانسته باشد مشکلات شرکت را مشخص کند، که اعتبار و اطمینان یک شرکت حسابرسی را پایین می آورد. حبازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت
ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید. سابرس نباید ریسک ها در شرکت های حسابداری و حسابرسی(Accounting & Auditing Firms) اغلب توسط مدل ریسک شرح داده می شوند. این مدل شرح می دهد که چگونه مسئولیت های مدیران و حسابرس ها با هم ترکیب شده تا ریسک اینکه یک حسابرس ممکن است صورتهای مالی اشتباه دار را عاری از اشتباه های عمده اعلام کرده باشد، تعیین کند. درک اجزای مدل ریسک حسابرسی می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چگونه حسابرس شما، اندازه آزمونی را که در شرکت شما انجام می دهد تعیین می کند.   

 

ریسک ذاتی
ریسک ذاتی ریسکی است که بدون در نظر گرفتن کنترل های داخلی، یک حساب به دلیل خطا یا کلاه برداری بطور با اهمیتی اشتباه اظهار شده است. ریسک ذاتی توسط رویداد های خارجی و داخلی شرکت تحت تاثیر قرار می گیرد. برای مثال، اقتصاد محکم، در دسترس بودن تامین مالی یا ظهور یک رقیب جدید، همه با هم ریسک ذاتی را به دلیل عاملانی که خارج از کنترل شرکت هستند، افزایش می دهند. رقابت کارکنان حسابدار شرکت، عاملی از ریسک ذاتی است که تحت کنترل شرکت قرار دارد. اگر شرکت دارای مشکلات پیچیده حسابداری باشد، و این درحالی باشد که کارکنان حسابداری فاقد تجربه و کارشناسی ضروری برای مواجه شدن با این مسائل به شکلی درست باشند، آنوقت ریسک اظهار غلط به میزان زیادی افزایش می یابد.

ریسک کنترل

ریسک کنترل، درواقع احتمال این است که یک اظهار غلط در ثبت های حسابداری شرکت در زمانی درست و به شیوه ای درست توسط سیستم کنترل داخلی شرکت برای تصحیح شدن تا قبل از پایان دوره حسابداری، کشف یا پیشگیری نشوند. پایین نگه داشتن ریسک کنترل در حدی پایین و قابل اعتماد، از مسئولیت مدیران است. ترکیب ریسک کنترل و ریسک ذاتی بعضی اوقات با عنوان ریسک اظهارغلط عمده شناخته می شوند. ریسک اظهار غلط در واقع بخشی از ریسک حسابرسی است که جزو مسئولیت حسابرس نیست.

 

 

 

 ریسک عدم کشف

ریسک عدم کشف در واقع ریسک این است که رویه های حسابرسی انجام شده توسط حسابرس، قادر به کشف اظهارات غلط در صورتهای مالی نباشد. ریسک عدم کشف، بخشی از ریسک حسابرسی است که جزو مسئولیت حسابرس می باشد. حسابرس ها می توانند ریسک عدم کشف را با افزایش میزان رویه های حسابرسی کاهش دهند. این به عنوان افزایش حد آزمایش شناخته می شود. بعلاوه، حسابرس ها می توانند ریسک عدم کشف را با جایز شماردن اظهار غلط کمتر کاهش دهند. برای مثال، حسابرس ها ممکن است تعیین کنند که خطاهای کمتر از 5000$ برای صورتهای مالی، بی اهمیت هستند. گرچه، در صورتی که حسابرس تعیین کند که ریسک عدم کشف نیاز به کاهش دارد، آنوقت می تواند اهمیت را تا 3000$ کاهش دهد. در آن صورت، مدیران نیاز دارند که صورتهای مالی خود را برای اشتباهات 3000$ یا بالاتر، تنظیم کنند.    

ریسک حسابرسی
ریسک حسابرسی احتمال این است که حسابرس رای حسابرسی بی نقصی را ارائه کند و در آن اعلام کند که صورتهای مالی هیچ اشتباه عمده ای ندارند، و این در صورتیست که در واقع دارای اشتباهات عمده باشند. ریسک حسابرسی عبارت است از ترکیب ریسک ذاتی، ریسک کنترل، و ریسک عدم اکتشاف. و ترکیب این چهار نوع ریسک، به عنوان مدل ریسک حسابرسی شناخته می شوند. این مدل مفهومی مهم را برای حسابرس ها دارد. از آنجایی که حسابرس ها تنها می توانند ریسک عدم اکتشاف را کنترل کنند_ و این بخاطر این است که ریسک ذاتی و ریسک کنترل جزو مسئولیت های مدیران هستند_ مدل های ریسک حسابرسی نشان می دهند زمانی که حسابرس میخواهد ریسک حسابرسی را پایین نگه دارد، تنها چاره وی، کاهش ریسک اکتشاف توسط افزایش رویه های حسابرسی یا کاهش اظهارات قابل تحمل خواهد بود.  

نگ ها: انواع ریسک در شرکت های حسابداری و حسابرسی

 

موضوعات: شرکت حسابداری

به عنوان یک مسئول و فرمان دهنده برای مشتری عمل کرده یا در مدیریت شرکت مشتری دخالت نماید. شرکت های نظارت هم چنین نباید هابه:

چگونه یک مدیر بهتر در یک شرکت حسابداری مالیاتی باشیم

نقش و مسئولیت های شرکت های حسابرسی

چه خدماتی توسط شرکت حسابداری ارائه می شود

انتخاب درست حسابدار

16

یچ گونه سود مالی از مشتری داشته باشند. شرکای حسابرس شرکت باید اطمینان یابند که هیچ کدام از حسابرسان فعیزان گردش مالی در شرکت های حسابداری(Accounting Firms) عمومی بر طبق خطوط تمایلی CPA در مقاله منتشر شده در جولای 2010،  با 20 تا 25 درصد نقض همراه است. هزینه های مرتبط با گردش مالی حدود 32500$ به ازاء هر کارگر از دست می  رود. به عنوان یک رئیس در یک شرکت حسابداری مالیاتی، مهم است که مطمئن شویم که شرکت خود را به درستی و در یک جهت موفق هدایت می  کنیم. این شامل کاهش حجم معاملات و ایجاد یک محیط کاری مثبت و منسجم است. مدیران جایگاهی را برای سازمان  ها تنظیم می  کنند. برای اینکه مطمئن شوید که سازمان شما سالم است، مراحلی وجود دارد که شما با انجام آنها می  توانید رئیس بهتری شوید.

 

 

برای یک مدیر بهتر شدن
مرحله 1

 

بطور مداوم خود را آموزش دهید، عنوان یک رهبر( مدیر ) خوب به معنای آگاه بودن است. برای مدیران در شرکت  های مالیاتی حسابداری، آموزش مداوم حرفه ای(CPE) یک منبع عالی است. CPE برای حفظ مجوز مهارت حسابداری عمومی (CPA) خود لازم است، ولی همچنین فرصت یادگیری جدیدترین اطلاعات مربوطه در این زمینه به شما می  دهد. شما می  توانید این اطلاعات را از طریق جلسات آموزشی با کارکنان خود به اشتراک بگذارید.

 

 

 

 

 

مرحله 2

 

با کارکنان خود ارتباط برقرار کنید. مدیران خوب همچنین نیازمند برقراری ارتباطی خوب هستند. حفظ تماس و ارتباط شما با مردمی که در اداره شما هستند از جنبه  های مهم روابط در شرکت شما ست. یکی از راه  هایی که مطمئن شویم که ارتباطات در سطح بالایی هستند داشتن زمانی برای بودن با کارمندان خود است. این می تواند از طریق ملاقات کردن آنها بدون وقت قبلی یا برنامه ریزی در دفتر کارشان یا در هنگام نهار انجام شود.

 

 

 

مرحله 3

 

یادگیری از مدیران دیگر شرکت های مالیاتی حسابداری. سازمان  های برای کمک CPA به مدیران شرکت برای یادگیری و تبدیل شدن به مدیرانی بهتر وجود دارد. اتحاد مرزی برجسته (LEA) یک نمونه است. این شرکت  های حسابداری و مشاوره اتحادی اجازه می  دهند که بطور مستقل شرکت  های خصوصی مهارت  های تخصصی خود را به عنوان یک همکار به اشتراک بگذارند. LEA همچنین توسعه راهنمایی، آموزش، همکار خدمات مشاوره و یک نشریه ماهانه را ارائه می  دهند. این سازمان  ها برای شما فرصت یادگیری از تجربیات دیگر مدیران در موقعیت های مشابه را فراهم می  کنند.

 

 

 

 مرحله 4

 

نشان دادن نگرشی مثبت. اجازه ندهید احساسات شما زمانی که با وضعیت  های پیچیده و مشکل کاری مواجه شده  اید بر شما چیره شوند. در حالت منظم و قابل کنترل باقی بمانید. یک رویکرد مرحله به مرحله انتخاب کنید تا مشکل حل شود. هنگامی که رویکرد شما کار نمی  کند، متوقف کنید و مجدد ارزیابی کنید. همچنین، یاد بگیرید زمانی که اشتباه کرده  اید اعتراف کنید. سپس برای اصلاح وضعیت اقدام کنید.

 

 

مرحله 5
ایجاد انگیزه در کارکنان شما. مدیران خوب در کارکنان خود انگیزه مثبت ایجاد می  کنند. از کاری که به خوبی انجام می شود ستایش کنید. با ایمیل تشکری را ارسال کنید. در طول فصل مالیات، به ایجاد انگیزه در کارکنان خود ادامه دهید. فراهم کردن شام در اواخر شب و یا ارائه تنقلات و نوشیدنی می تواند یک شیوه

حسابداری گزارشات مالی در برابر حسابداری مالیاتی

فرآیند انتخاب یک شرکت حسابدار رسمی  یا حسابرسی(CPA) نیازمند در نظر داشتن دقیق مباحث متعددی است. CPA هایتان مانند مشاوران مالی مورد اعتماد، به صورت تنگاتنگ در مباحث گوناگون با شما و یا شرکتتان کار می کند، بنابراین باید ...ر زیر لیست 100 شرکت برتر حسابداری دنیا شرح داده شده است

 

2013 Rank

2012 Rank

Firm

Partners

Total Staff

($m)

($m)

Revenue growth

1

1

PwC

450

5713

1478.9

1470.0

-0.6%

2

2

Ernst & Young

407

5255

1125.4

1119.9

-0.5%

3

3

KPMG Australia

414

5103

1120.0

1113.0

-0.6%

4

4

Deloitte

534

5240

1100.0[1]

1092.0

-0.7%

5

5

Crowe Horwath (formerly WHK)

232

2100

353.9

344.5

-2.6%

6

6

BDO

159

1454

232.6

243.4

4.7%

7

7

Grant Thornton Australia

140

1324

232.3

223.0

-4.0%

8

8

Pitcher Partners

82

936

153.6

161.7

5.3%

9

10

RSM Bird Cameron

83

827

135.6

141.1

4.1%

10

12

KordaMentha

37

367

115.0

115.0[2]

0.0%

11

9

Moore Stephens

84

682

136.0

112.0

-17.6%

12

13

PPB Advisory

35

290

96.6

99.0[3]

2.5%

13

14

McGrathNicol

32

328

95.0

98.0[4]

3.2%

14

15

Ferrier Hodgson

27[5]

265[5]

93.0

95.4[6]

2.5%

15

17

Countplus

68

587

85.3

89.4

4.8%

16

18

Nexia Australia

80

524

84.7

89.2

5.4%

17

16

HLB Mann Judd

79

544

90.5

87.1

-3.7%

18

19

William Buck International

66

550

78.6

85.6

9.0%

19

20

H&R Block

NA

942

71.9

78.6

9.2%

20

22

Bentleys Australia

58

410

55.9

68.3

22.0%

21

21

Lawler Chartered Accountants

41

367

56.9

63.5

11.6%

22

24

DFK Australia

52

300

43.3

59.1

36.6%

23

23

Hall Chadwick (formerly Shine Wing Hall Chadwick)

38

296

54.3

54.9

1.2%

24

27

Walker Wayland Australasia

50

314

36.1

49.4

37.0%

25

11

PKF

17

102

128.3

40.0[7]

-68.8%

26

26

UHY Haines Norton

36

250

37.8

37.8

0.0%

27

28

Hayes Knight

28

191

31.5

35.4

12.3%

28

25

MGI Australasia

30

179

41.8

34.4

-17.7%

29

39

MSI Global Alliance

25

278

30.1

33.5

11.3%

30

29

Accru

28

194

29.7

31.5

6.1%

31

30

Vincents Chartered Accountants

28

155

26.2

26.6

1.7%

32

33

Worrells Solvency and Forensic Accountants

19

137

20.0

24.9

24.1%

33

31

Sothertons Chartered Accountants

24

139

24.2

23.3

-3.7%

34

NA

Brentnalls

24

139

22.2

23.0

3.5%

35

32

Perks

16

128

20.5

20.3

-1.0%

36

34

2 نظر

  1. https://www.viagrasansordonnancefr.com/viagra-generique-forum-vidal/https://www.viagrasansordonnancefr.com/viagra-generique-forum-vidal/:

    That is really attention-grabbing, You're a very skilled blogger. I've joined your feed and look forward to in search of more of your excellent post. Also, I have shared your website in my social networks

  2. https://www.viagrasansordonnancefr.com/nouveau-viagra-sans-ordonnance/https://www.viagrasansordonnancefr.com/nouveau-viagra-sans-ordonnance/:

    Hey would you mind letting me know which hosting company you're utilizing? I've loaded your blog in 3 completely different web browsers and I must say this blog loads a lot faster then most. Can you recommend a good internet hosting provider at a reasonable price? Kudos, I appreciate it!


Addurl.nu
Web Analytics <meta property="og:title" content="موسسه حسابداری و حسابرسی دیاکو"> <meta property="og:description" content="موسسه دیاکو در راستای کمک به شرکتها در جهت تحقق اهداف تشکیل و رسالت خود را تا امروز به نحو مطلوب ادا نموده است و خدمات مالی و حسابداری را با هدف ارتقاء کیفیت خدمات مالی و جلب رضایت مشتریان ارائه می‌کند. "> <meta property="og:site_name" content="Iran StopSpam"> <meta property="og:image" content="http://stopspam.ir/styles/img/ss.png" />