Quantcast

آیا برای پرسنل خود آیین نامه انضباطی تنظیم می کنید؟

آیا برای پرسنل خود آیین نامه انضباطی تنظیم می کنید؟

635068143810460039 آیا برای پرسنل خود آیین نامه انضباطی تنظیم می کنید؟

چقدر به اجرای صحیح وظایف کارکنان اهمیت می دهید؟

نظم کاری را با اجرای مقررات انضباطی به رخ کارمندان خود بکشید

به نام خدا و سلام ، یکی از مهمترین مدارک بایگانی در شغل حسابداری ، آیین نامه انضباطی است . شاید اخذ این تعهد نامه وظیفه یک حسابدار نباشد و به عنوان یک کار اداری تلقی گردد ولی می تواند یکی از مدارک قابل استناد حسابداران در اجرای هر چه بهتر وظایفشان باشد . از این رو کسب اطلاع از جزئیات و حتی نحوه تنظیم آیین نامه برای فعالان این حوزه التزام پیدا می کند .

مقررات انضباطی :

براساس ماده ۲۷ قانون کار هر گونه کوتاهی در انجام وظایف محوله و یا هر گونه فعل و ترک فعل که موجب نقض آیین نامه انضباطی کارگاه ، بروز اختلال و یا بی نظمی در روند طبیعی کار ، کاهش کمی و کیفی تولید و خدمات ، افزایش ضایعات ، ضرر و زیان و نقض شئون اسلامی در کارگاه را فراهم آورد ، قصور نامیده می شود .

طبق این ماده قانونی ، تنظیم آیین نامه انضباطی برای شرکتها و یا بنگاه هایی که دارای کارمند و پرسنل می باشند ، به عنوان یک عنصر تعیین کننده تلقی شده و تاثیر مهمی  در پوشش مشکلات بوجود آمده توسط نیروی انسانی بگذارد. از طرف دیگر یکی ازمدارک مهم قابل استناد محسوب می شود و از ارکان تعیین کننده در جذب نیروی انسانی و تشکیل پرونده پرسنل می باشد .

pencil آیا برای پرسنل خود آیین نامه انضباطی تنظیم می کنید؟

آیین نامه انضباطی و استخدامی چیست؟

آیین نامه انضباطی دارای دو بخش کلی و داخلی است . بخش کلی ، بیشتر کلیات منطبق بر قوانین کار و امور اجتماعی را شامل می شود به عنوان مثال مشخص نمودن حقوق پایه ، حداقل دستمزد روزانه ، مشخص کردن مبلغ اضافه کاری ،ذخیره مرخصی و ساعت کاری در هفته ، نمونه هایی از این قسمت می باشد . بخش داخلی که دارای جزئیات بیشتری است ، منطبق با نوع فعالیت شرکت و یا موسسه تنظیم می شود . آیین نامه انضباطی در همه ارگان ها و سازمانها یکی ازاصول و شرایط قراردادن مسئولیت مشخص به بخش ها و نیروهای هر بخش را تعیین می کند . به عنوان مثال یک شرکت تولیدی برای افزایش تولید خود می تواند عواملی را مشخص کند و به سمع و نظر همه کارکنان برسد.عواملی مانند مراقبت و نگهداری از تجهیزات و ابزارآلات و مطلع نمودن مسئولین جهت سرویس و تعطیلات و یا تلاش موفقیت آمیز و بالابردن سطح مهارت فردی در بهبود روند اجرای کار .

معمولاً در بسیاری از شرکتها آیین نامه به صورت یک برگه پیوست قرارداد کارکنان می شود که بیشتر همان کلیات را توضیح می دهد. در صورتی که دیگر شرکتها دفترچه ای با عنوان آیین نامه انضباطی را تنظیم و چاپ نموده اند و پس از مصاحبه و گزینش کارکنان ، این دفترچه را به رویت آنها می رسانند و در پایان امضا و اثر انگشت اخذ می کنند .

تمامی انتظارات را بیان کنید

شما باید تمامی آیتم های مورد نیاز مجموعه را بصورت اصولی ذکر کنید ، به عنوان مثال یکی از این موارد حق ماموریت است . که در آن به بعد مسافتی و شرایط احراز حق ماموریت اشاره نمود . از دیگر موارد که بیشتر در بخش های تولیدی  کاربرد دارد ، تعیین ساعت کار روزکاری ، نوبت کاری و شب کاری است .

شاید این اتفاق برای شرکت و یا موسسه شما بوجود آمده است که کارگری فرضاً خسارتی را به ماشین آلات شما وارد می کند و شما برای دریافت هزینه آن نیاز به مدرک در این رابطه باشید. آیین نامه انضباطی در اینگونه موارد به عنوان یکی از مدارک پذیرفته شده می باشد . یعنی شما با مشخص نمودن نحوه مراقبت و سرویس دستگاه در آیین نامه به همراه اخذ امضا کارگر ، می توانید از طریق قانونی خسارت خود را به صورت نقدی و یا تهاتر با حقوق و سنوات وی دریافت کنید.

امید است با توجه به رعایت کردن این موارد کارفرما و کارگران عزیز با هیچگونه مشکلی مواجه نشوند .

موفق و پیروز باشید.

1 نظر

  1. BHWBHW:

    I got this web site from my pal who told me concerning this site and at the moment this time I am browsing this web page and reading very informative articles or reviews at this place.


Addurl.nu
Web Analytics <meta property="og:title" content="موسسه حسابداری و حسابرسی دیاکو"> <meta property="og:description" content="موسسه دیاکو در راستای کمک به شرکتها در جهت تحقق اهداف تشکیل و رسالت خود را تا امروز به نحو مطلوب ادا نموده است و خدمات مالی و حسابداری را با هدف ارتقاء کیفیت خدمات مالی و جلب رضایت مشتریان ارائه می‌کند. "> <meta property="og:site_name" content="Iran StopSpam"> <meta property="og:image" content="http://stopspam.ir/styles/img/ss.png" />