Quantcast

مدلی برای پیش بینی جریان وجوه نقد در شرکت های ایرانی

مدلی برای پیش بینی جریان وجوه نقد در شرکت های ایرانی

چکیده: حیات یک واحد اقتصادی تا حد زیادی به جریان وجوه نقد آن بستگی دارد و ایجاد توازن بین وجه نقد در دسترس و نیازهای نقدی، مهم ترین عامل سلامت اقتصادی آن واحد می باشد. از آن جائی که وضعیت نقدینگی مبنای قضاوت بسیاری از ذی نفعان مانند سرمایه گذاران، اعتباردهندگان، تحلیل گران و سایر استفاده کنندگان درباره موقعیت اقتصادی است، پیش بینی جریان وجوه نقد آتی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. هدف این پژوهش، مقایسه دو مدل گام تصادفی و تعهدی معکوس جهت پیش بینی جریان وجوه نقد عملیاتی و بررسی برخی از مشخصه های شرکت که بر مدل های پیش بینی تأثیر دارند، می باشد. به این منظور، یک نمونه متشکل از 1663 سال – شرکت از میان شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران طی سال های 1390-1380 مورد بررسی قرار گرفت. یافته های پژوهش حاکی از آن بود که مدل گام تصادفی در مقایسه با مدل تعهدی معکوس، بهتر می تواند جریان وجوه نقد عملیاتی را پیش بینی کند. این در حالی است که نتایج به دست آمده در شرکت هایی که دولت در آن ها نفوذ داشت نشان داد که مدل تعهدی برای برآورد جریان وجوه نقد آتی مناسب تر است.

فایل دانلود pdf

 

آموزش کامل رایانه
نوشته شده توسط : hesabdar7

 

قسمتی از متن کتاب:
 
علم کامپیوتر ( رایانه ) و کاربردهای آن در علوم مختلف با سرعت باور نکردنی در حال پیشرفت می باشد به طوری که امروزه اطلاعات و رایانه ای کردن آنها، بخش لاینفک و بلکه مهمترین بخش از سرمایه هر سازمان به شمار می آید. همه سازمانها ، بویژه معتبرترین آنها در تمام دنیا هزینه های زیادی را جهت آموزش و ارتقاء سطح دانش و اطلاعات کارکنان خود می پردازند


: موضوعات مرتبط: آموزشد و کاربردی)، کتاب الکترونیکی، کامپیوتر
:: برچسب‌ها: دانلود کتاب آموزش کامل رایانه
جدول شنایحسابها
نوشته شده توسط : hesabdar7
ارشناسی ارشد حسابداری +برنامه ریزی+منابع
نوشته شده توسط : hesabdar7

- ارائه منابع مناسب (درسی و تستی) به همراه راهنمای بکارگیری منابع

- شیوه های طراحی سوالات

- برنامه روزانه

- برنامه تفکیکی در دو مدل ۱ و ۲

- بودجه بندی سوالات مالی، صنعتی به تفکیک برای آزمونهای مختلف سراسری و آزاد

- روش های صحیح مطالعه و ...

- برنامه مخصوص آزمون آزاد و منابع تفکیکی

 :: موضوعات مرتبط: حسابداری، آموزشی(مفید و کاربردی)، منابع کارشناسی ارشد حسابداری، برنامه ریزی درسی کنکور ارشد، کنکور کارشناسی ارشد، دانلود، کتاب الکترونیکی
  
نرم افزار تورا (TORA)
نوشته شده توسط : hesabdar7

این ترم تحقیق در عملیات یک دارید ولی حوصله ی انجام تکرار های خسته کننده ی جدول سیمپلکس را ندارید؟جواب سوالات و تمرینات آخر فصل را ندارید تا جواب خود را با آن مقایسه کنید؟دوست دارید مسایل ORرا به صورت گرافیکی مشاهده کنید تا بهتر آنها را درک کنید؟یا دوست دارید یک نرم افزار ساده را در مورد تحقیق در عملیات یاد بگیرید؟

 

یک راه ساده، برای حل این سوالات استفاده از نرم افزار تورا (TORA) می باشد که جزو نرم افزار های آموزشی در تحقیق در علمیات است

برچسب:حل سوالات پژوهش عملیاتی،حل سوالات برنامه ریزی خطی،برنامه ریزی خطی،تحقیق در عملیات،مسایل OR،حل سوالات تحقیق در عملیات ، نرم افزارOR،TORA ،tora ،جواب بهینه،تابع هدف،مسایل برنامه ریزی خطی،نرم افزار برنامه ریزی خطی ،نرم افزار برنامه ریزی خطی،برنامه ریزی خطی،حل آسان برنامه ریزی خطی،مسائل حمل و نقل،حل معادلات ،ماتریس معکوس،سیمپلکس،

سیمپلکس اولیه،سیمپلکس ثانویه،حل سیمپلکس،نرم افزار تحقیق در عملیات

 :: موضوعات مرتبط: دانلود نرم افزار حسابداری، آموزشی(مفید و کاربردی)، پژوهش عملیاتی، دانلود، کامپیوتر، نرم افزار
:: برچسب‌ها: نرم افزار تورا, TORA, تحقیق در عملیات, پژوهش عملیاتی, سیمپلکس, برنامه ریزی خطی
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۱ آذر۱۳۸۹ | نظر دهید
دانلود کتاب انواع گل و خصوصیات آنها
نوشته شده توسط : hesabdar7
 انواع گلها و خصوصیات آن ‎

نام کتاب : انواع گل و خصوصیات آنها

نویسنده : نامشخص

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :  پارسی

تعداد صفحه :  ۳۰

قالب کتاب : PDF

حجم فایل :  ۱,۳۴۲   کیلوبایت

توضیحات :  گُل یا شکوفه ساختار زایشی در گیاهان گل‌دار یا نهان‌دانه است. این فرآیند با گرده‌افشانی آغاز و پس از لقاح به تشکیل دانه می‌انجامد.در کتاب حاضر به معرفی انواع گل ها و خصوصیات آنها پرداخته است. گلهایی که در این کتاب معرفی شده اند عبارتند از :

گل بنفشه

کوکب کوهی

میمون

کتان

اورانزیم

میخک باغی

همیشه بهار

ستاره دائمی

گازالیا

مارگریت

قرنفل

سنتر اتوس شقایق

مغربی تاج الملوک

سیلن

بو مادران

داوودی

برگ نقره ای

گازمانیا

لاله عباسی

شاهپسند

ختمی

اطلسی

ناز آفتابی

اطلسی ژاپنی

استکانی

دانلود در ادامه مطلب...

:: موضوعات مرتبط: آموزشی(مفید و کاربردی)، کتاب الکترونیکی، گل و گیاه
:: برچسب‌ها: انواع گل و خصوصیات آنها, گل و گیاه
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تیر۱۳۹۱ | نظر بدهید
دانلود کتاب معرفی داروهای پزشکی
نوشته شده توسط : hesabdar7
 شناخت دارو   ‎

نام کتاب : معرفی داروهای پزشکی

نویسنده : گروه ویستا

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :  پارسی

تعداد صفحه :  ۱۵۲۸

قالب کتاب : PDF

حجم فایل :  ۵,۲۱۰   کیلوبایت

توضیحات :  مصرف دارو ممکن است به صورت خوراکی (قرص و شربت)، مالیدنی (پماد و قطره)، استنشاقی (از راه تنفس) و یا تزریقی (آمپول) باشد. به محل فروش دارو داروخانه گفته می‌شود.داروها به چهار صورت معدنی، حیوانی، گیاهی و یا شیمیایی وجود دارند . همچنین می توان داروها را به دو بخش مجاز و غیر مجاز ( مانند برخی مخدرها) طبقه بندی کرد . داروها اصولا باید در شرایط ویژه‌ای نگهداری شوند و تاریخ مصرف مشخصی دارند . نحوه مصرف دارو و چنده‌گذاری (دوز مصرفی) آن در نسخه پزشک معالج مشخص می‌شود . برخی داروهای ساختنی که به آنها داروهای جالینوسی نیز گفته می‌شود در داروخانه با نسخه پزشک و از ترکیب چند ماده دارویی ساخته می‌شود. در کتاب شناخت دارو ها انواع دارو به ترتیب اسم معرفی و موارد استفاده و مصرفی توضیح داده می شود .این کتاب فقط جهت بالا بردن سطح اطلاعات در زمینه ی شناخت دارو تهیه شده است و خود درمانی توسط این کتاب توصیه نمیشود.

دانلود در ادامه مطلب...

:: موضوعات مرتبط: آموزشی(مفید و کاربردی)، کتاب الکترونیکی، راهنمای دارو
:: برچسب‌ها: معرفی داروهای پزشکی, کتاب الکترونیکی
 
شگفت انگیز ترین شهر های باستانی دنیا!
نوشته شده توسط : hesabdar7
مجله بین المللی “National Geographic” مشهورترین و از فعالترین نشریه های دنیاست که از ۱۲۵ سال پیش تاکنون مطالبی درباره مسائل مرتبط با جغرافیا و علوم طبیعی جهان منشر کرده است. این مجله به تازگی فهرستی از ۱۲ شهر باستانی و شگفت انگیز جهان منتشر کرده که شهر پرسپولیس یا تخت جمشید به عنوان یک از شهرهای حیرت انگیز دنیای باستان انتخاب شده است.

یکی از نکات قابل توجه این نشریه استفاده از دانشمندان علم جغرافیا برای تهیه گزارش ها و استفاده از عکاس های حرفه ای آرشیوی ویژه خود است. با هم نگاهی بر شهرهای شگفت انگیز دنیای باستان می اندازیم.

  بقیه در ادامه مطلب...

:: موضوعات مرتبط: آموزشی(مفید و کاربردی)، مطالب خواندنی/ جالب/ طنز*****
:: برچسب‌ها: دانستنی ها, مطالب جالب

 

شته شده توسط : hesabdar7
 


مقاله ای مختصر و مفید درباره چگونگی جهت یابی در شرایط مختلف طبیعی، با استفاده از جهان طبیعت (درختان، حیوانات، گیاهان و ...) و ساده ترین ابزار در دسترس آدمی.
روش هایی ساده و کاربردی برای یافتن موقعیت جغرافیایی.:: موضوعات مرتبط: آموزشی(مفید و کاربردی)، دانلود، کتاب الکترونیکیhesabdar7
مودم

 

نام کتاب :  راهنمای مرجع خطاهای مودم

نویسنده : پارس بوک

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :فارسی

تعداد صفحه :  ۲۱

قالب کتاب : PDF

حجم فایل : ۲۲۳  Kb

توضیحات :  حتما برای شما نیز پیش آمده است که قصد اتصالبه اینترنت را دارید و پس از انتخاب کانکشن مورد نظر و هنگام اتصال بهشماره مقصد با Error خاصی روبرو شده اید. این Error ها به علت خطاهاییاست که در مودم و هنگام اتصال به شبکه پیش می آید. در صورتی که به اینخطاها دقت کنید مشاهد میکنید که در کنار توضیح خطا کد Error نیز ذکر شدهاست به عناون مثال Error 691 . در این کتاب قصد داریم تا تمامی  خطاهایمودم را به همراه کد آنها به شما معرفی کنیم. این ترفند مرجع خوبی برایزمانی است که با مودم خود دچار مشکل شده اید.

 :: موضوعات مرتبط: آموزشی(مفید و کاربردی)، دانلود، کتاب الکترونیکی، کامپیوتر
:: برچسب‌ها: مرجع خطاهای مودم, کتاب الکترونیکی
 
نوشته شده توسط : hesabdar7
خط فقر

 

نام کتاب :  محاسبه خط فقر ایران طی سالهای ۸۱ – ۸۲

نویسنده : پژوهشکده آمار

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :فارسی

تعداد صفحه :  ۱۹

قالب کتاب : PDF

حجم فایل :  ۲۰۸  Kb

توضیحات :  یکی از تلاش های صورت گرفته در این زمینه طرح پژوهشی است که با عنوان اندازه گیری شاخص های ۱۳۶۳ در پژوهشکده ی آمار در سال ۱۳۸۱ انجام شد. پژوهش – فقر در ایران طی سال های ۷۹ حاضر در ادامه ی طرح قبلی و با هدف حفظ سری زمانی محاسبه ی خط فقر با روش یکسان صورت گرفته است.   این پژوهش در گروه پژوهشی آمارهای اقتصادی پژوهشکده ی آمار در پائیز ۱۳۸۳ با همکاری خانم فریده باقری (مدیر گروه پژوهشی آمارهای اقتصادی پژوهشکده ی آمار)، آقایان خلیل حیدری (محقق مؤسسه ی مطالعات و پژوهش های بازرگانی) و سید حسین پیمان (کارشناس ارشد دفتر آمارهای اجتماعی- اقتصادی خانوار مرکز آمار ایران) انجام شده است که بدین وسیله از زحمات آن ها تقدیر و تشکر می شود.

 :: موضوعات مرتبط: آموزشی(مفید و کاربردی)، اقتصادی، دانلود، کتاب الکترونیکی
:: برچسب‌ها: خط فقر در ایران, کتاب الکترونیکی, اقتصادی
نوشته شده توسط : hesabdar7
کتاب دانش علوم بانکی ‎

نام کتاب :  دانش علوم بانکی

نویسنده : بانک مرکزی

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :  پارسی

تعداد صفحه :  ۲۵۵

قالب کتاب : PDF

حجم فایل :  ۲,۵۱۰   کیلوبایت

توضیحات : آزمونهای استخدامی بانکهای دولتی و خصوصی یک منبع اختصاصی ثابت دارند و آن چیزی نیست جز  دانش علوم بانکی. دانش علوم بانکی به چندین موضوع مختلف قابل تقسیم و تطبیق می باشد  ولی در کل به  دانشی اطلاق میشود که موضوع آن بانکداری با تقسیم بندیهای داخلی و خارجی ( ارزی ) و موضوعات حول و حوش آن می باشد. سرفصل این کتاب عبارت است از :

پول و بانک

تار

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

Addurl.nu
Web Analytics <meta property="og:title" content="موسسه حسابداری و حسابرسی دیاکو"> <meta property="og:description" content="موسسه دیاکو در راستای کمک به شرکتها در جهت تحقق اهداف تشکیل و رسالت خود را تا امروز به نحو مطلوب ادا نموده است و خدمات مالی و حسابداری را با هدف ارتقاء کیفیت خدمات مالی و جلب رضایت مشتریان ارائه می‌کند. "> <meta property="og:site_name" content="Iran StopSpam"> <meta property="og:image" content="http://stopspam.ir/styles/img/ss.png" />